Poettinger Terradisc 3501
Pöttinger TERRADISC 3501 — grapă cu discuri compactă, ideală pentru prelucrarea superficială a solului. Asigură o pătrundere excelentă, amestecare uniformă a resturilor vegetale și fiabilitate ridicată datorită sistemelor TWIN ARM și NON-STOP cu amortizoare din cauciuc.
Pöttinger TERRADISC 3501 — grapă cu discuri compactă, concepută pentru lucrări superficiale și pregătirea solului. Construcția robustă, cu un unghi agresiv al discurilor, asigură o pătrundere excelentă și o amestecare uniformă a resturilor vegetale în sol.
Lățimea de lucru este de 3,5 m, diametrul discurilor — 580 mm, iar distanța dintre discuri — 125 mm.
Sistemul TWIN ARM, cu prinderi întărite, garantează un unghi constant al discurilor chiar și pe soluri grele, iar sistemul de protecție NON-STOP cu elemente din cauciuc oferă o durată lungă de exploatare.
Contactați managerii noștri — vă vor ajuta să alegeți modelul potrivit pentru necesitățile dumneavoastră.
ÎNCĂ ÎN SECȚIUNE
BDVP-4,2 - Grape cu discuri remorcate
Grape cu discuri BDVP - concepute pentru cultivarea solurilor compactate de compoziție mecanică diferită, zdrobind resturile de culturi după recoltare, precum și pentru pregătirea solului pentru însămânțare fără aratul profund a pământului.
Grapă discată – DM
Grapă discată - DM cu un aranjament de 2 rânduri de corpuri de lucru este destinată pregătirii solului pentru însămânțarea culturilor ierboase și de cereale, precum și pentru distrugerea buruienilor și tăierea reziduurilor de cultură fără arătură prealabilă.
BDF - Grape cu discuri (montate)
Grapa cu discuri - BDF cu dispunerea frontală a corpurilor de lucru - este destinată tratării continue și pre-însămânțare a solurilor, cu măcinarea și încorporarea reziduurilor plantelor în sol.